Gündem

Uşak’ın 10 günlük suyu kaldı iddiası

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş kente su sağlayan Küçükler Gölü’nde su seviyesinin düştüğünü belirterek; “Belediyenin sorumsuzluğu yüzünden şehrin 10 günlük suyu kaldı. Hafta başından beri su kesintisi..

Uşak’ın 10 günlük suyu kaldı iddiası

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş kente su sağlayan Küçükler Gölü’nde su seviyesinin düştüğünü belirterek; “Belediyenin sorumsuzluğu yüzünden şehrin 10 günlük suyu kaldı. Hafta başından beri su kesintisi yapılıyor.” diye konuştu.

Uşak’ta hafta başından beri su kesintileri uygulanıyor. İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, AKP‘li Uşak Belediyesi’nin konserlere milyonlar harcarken suya yatırım yapmayarak kenti susuzlukla baş başa bıraktığını ileri sürdü.

Uşak’a su sağlayan ve çevresindeki maden sahaları ile gündeme gelen Küçükler Gölü’ndeki su seviyesinin düştüğünü belirten Savaş, “Küçükler Gölü’nde su neredeyse tamamen çekildi. Kuraklık hat safhaya geldi. Aylardan beri bu bölgedeki madenciliğe karşı olmamızın sebebi buydu. Bu vesileyle umarım suyun, ormanın ne kadar kıymetli olduğunu anlamışlardır” diye konuştu.

‘SUSUZLUĞUN NEDENİ LİYAKATSİZLİK’

Bölgenin yağmur almaması durumunda Uşak’ın ciddi bir su sorunu yaşanacağını söyleyen Savaş, “Kuraklığın üzerine bir de liyakatsizlik, niteliksizlik, iş bilmezlik ve sorumsuzluk eklenince şehrin 10 günlük suyu kalmıştır. Yağmur yağmazsa su sorunu yaşanacağı açık ve nettir.

Uşak Belediyesi vatandaşı doğru yönlendirmiyor. Samimi olmalılar. Su tasarrufu konusunda vatandaş bilinçlendirilmeli. Bunun yerine bakım ve onarım çalışması yaptığını açıklıyor. Bakım, onarım yok. Su yok. İş öyle bir hale geldi ki yapmadıkları yatırımdan dolayı insanlar mağdur oluyor” ifadelerini kullandı.

‘KONSERLERE MİLYONLAR HARCADILAR, SUYA YATIRIM YAPMADILAR’

Uşak Belediyesi’nin iki konser için 2,8 milyon lira bütçe ayırdığını söyleyen Savaş, “Cumhuriyet Mahallesi’nde temiz suyun kanalizasyona verildiğini tespit ettik. Doğru düzgün kontrol edilmediği için şehrin suyu bitti. Bu bölgeye yatırım yapılmadığı için günlük 200 ton temiz su boşa akıyor. Belediye önlem almıyor. Bu su 5 yıldır her gün akıyor. Uşak Belediyesi iki konser için 2,8 milyon lira harcıyor ama küçücük bir su yatırımını yapmadığı için su boşa akıyor” diye konuştu.

‘SU AKIYOR BELEDİYE BAKIYOR’

Bir an önce kriz masasının kurulmasını isteyen Savaş, “Su akıyor Uşak Belediyesi bakıyor. Bir an önce şehrin valisini göreve çağırıyorum. Çünkü artık eleştirebileceğimiz bir belediye kalmamıştır. Kriz masası kurulmalı. Uşak’ın su sorunu çözülmeli. Tüm imkânları seferber etseler bile 4 aydan önce su gelme şansı yok” dedi.

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Necmi Dursun ise, “Temiz su boşa akıyor. Biz millet olarak susuz kalmaya mahkûm değiliz. Akılsız yöneticilerin bedelini bu halk çekmek zorunda değil. Belediye bu sorumsuzluğunun hesabını vermeli” ifadelerini kullandı.

Su seviyesi yüzde 10'un altına düşen baraj sulamaya kapatıldı İlginizi Çekebilir Su seviyesi yüzde 10’un altına düşen baraj sulamaya kapatıldı

Bi Bülten

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL