Foto Galeri

Top Gun: Maverick 800 milyon dolar hasılat ile Tom Cruise’un kariyerindeki en büyük gişe başarısı oldu

Başrolünde Tom Cruise’un oynadığı Top Gun: Maverick filmi, 800 milyon dolar hasılat ile oyuncunun kariyerindeki en yüksek gişe başarısı oldu. Top Gun’ın 36 yıl sonra gelen devam filmi Top Gun:..

Top Gun: Maverick 800 milyon dolar hasılat ile Tom Cruise’un kariyerindeki en büyük gişe başarısı oldu

Top Gun: Maverick 800 milyon dolar hasılat ile Tom Cruise'un kariyerindeki en büyük gişe başarısı oldu

Başrolünde Tom Cruise’un oynadığı Top Gun: Maverick filmi, 800 milyon dolar hasılat ile oyuncunun kariyerindeki en yüksek gişe başarısı oldu.

Top Gun’ın 36 yıl sonra gelen devam filmi Top Gun: Maverick, gişede 800 milyon dolar hasılata ulaştı. Filmin başrol oyuncusu ve yapımcısı Tom Cruise, bu film ile kariyerindeki en yüksek gişe hasılatına ulaştı.
Oyuncunun Görevimiz Tehlike:Yansımalar (Mission Impossible: Fallout) filminin gişede ulaştığı 791 milyon dolar rekorunu geçen Top Gun: Maverick, Cruise’un gişedeki en büyük başarısı oldu.
Tom Gun: Maverick, ulaştığı 800 milyon dolarlık hasılat ile 2022’nin en çok izlenen filmi rekorunu da kırdı. Film, 398 milyon dolar kazanan ‘Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında’yı geride bıraktı.
Top Gun: Maverick filminin bu rekoru elinde tutması için bu yıl vizyona girecek Thor: Love and Thunder, Black Panther: Wakanda Forever ve Avatar 2 gibi filmlerin hasılat rakamlarının önünde kalması gerekiyor. Sinema yazarlarına göre Top Gun: Maverick’in bu filmler karşısındaki hasılatının geride kalması kaçınılmaz.
Rotten Tomatoes‘dan %97 notu alan film, eleştirmenlerin de beğenisini kazandı. Filmin nostaljik havayı izleyiciye hissettirebilmesi ve kullanılan başarılı görsel efektleriyle, pandemi sonrasında izleyicinin sinemaya dönmesinde etkili oldu.
27 Mayıs’ta vizyona giren Top Gun: Maverick filmi, Tom Cruise’un Pete ‘Maverick’ Mitchell karakterinde acemi pilotları zorlu bir göreve hazırlamasını konu alıyor.
Top Gun: Maverick filminin Kaliforniya’daki prömiyerine helikopter ile inen Cruise, havalı girişiyle gündem olmuştu. Oyuncu, kendi kullandığı helikopteriyle Hollywood’un kırmızı halı klasiğini yeni bir seviyeye taşımıştı

Bi Bülten

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL