Gündem

THY pilotu ABD’de kayboldu!

Türk Hava Yolları’nın (THY) New York-İstanbul seferi öncesi akıl almaz bir olay yaşandı. Uçuş ekibinde yer alan bir pilot kayıplara karışırken, kaptan pilotlar first officer olmadan İstanbul’a döndü. THY’nin Airbus..

THY pilotu ABD’de kayboldu!

Türk Hava Yolları’nın (THY) New York-İstanbul seferi öncesi akıl almaz bir olay yaşandı. Uçuş ekibinde yer alan bir pilot kayıplara karışırken, kaptan pilotlar first officer olmadan İstanbul’a döndü.

THY’nin Airbus filosunda görevli A330 pilotlarından O.E’nin New York-İstanbul seferi öncesinde ortadan kaybolduğu öğrenildi. Uçuşa hazırlanan diğer pilotlar O.E’ye ulaşmaya çalışsa da başarılı olamadı. Daha sonra otel yönetimi ile irtibata geçen pilotlar, O.E’nin odasının kontrol edilmesini talep etti. Odasına bakılan O.E’nin eşyalarının durduğu ancak kendisinin odada olmadığı görüldü.

‘FIRST OFFICER’SIZ TÜRKİYE’YE DÖNDÜLER

Telefonla ulaşılmaya çalışılan first officer ile bir türlü iletişimin sağlanamaması sonucu kaptan pilotlar durumu raporlayarak adeta sırra kadem basan O.E’den haber alamadıkları için uçuşa gitme kararı aldı.

THY’nin New York-İstanbul seferinin O.E. olmadan gerçekleştirildiği ve pilota hala ulaşılamadığı ifade edildi.

Öte yandan THY pilotu O.E’nin New York polisi tarafından gözaltına alındığı da iddia edildi.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL