Gündem

TDP Başkanı Sarıgül: “İsveç Başbakanı’na İncil gönderdim”

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’a İncil gönderdiğini belirten Sarıgül, “Eminim ki onun gereğinin ne olduğunu İsveç halkı da İsveç başbakanı da anlamıştır. Belediye başkanı olduğum dönemde onurla ve gururla camilerimize, cemevlerimize..

TDP Başkanı Sarıgül: “İsveç Başbakanı’na İncil gönderdim”

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’a İncil gönderdiğini belirten Sarıgül, “Eminim ki onun gereğinin ne olduğunu İsveç halkı da İsveç başbakanı da anlamıştır. Belediye başkanı olduğum dönemde onurla ve gururla camilerimize, cemevlerimize büyük destek verirken kiliselerimizi sinagoglarımızı da kesinlikle unutmadım” açıklamalarında bulundu.

“1923 YILINI CUMHURİYET’İN 100. YILI OLARAK İLAN EDELİM”

Bütün siyasi partilere çağrıda bulunan Sarıgül, “Bütün siyasi partilere çağrımız, gelin 1923 yılını Cumhuriyet’in 100. yılı olarak ilan edelim. Bazen Mevlana yılı diye konuşuluyor. Mevlana da bizim, Hacı Bektaş-ı Veli efendimiz de bizim, Pir Sultan da bizim, Yunus Emre de bizim. Ama cumhuriyet olmasaydı bu toplantıları yapamazdık. Cumhuriyet olmasaydı konuşamazdık” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ’NİN PAROLASI TARLADA, FABRİKADA ÜRETİM”

Üretime önem verdiğini dile getiren Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi’nin parolası, tarlada fabrikada üretim, kamuda da dürüst yönetimdir. Karada, havada denizde üreteceğiz. Fabrikalarda, tersanelerde, atölyelerde, ofislerde üreteceğiz” dedi.

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL