Sağlık

Suyla karıştırıp toprağa dökenler gözlerine inanamadı: Mucize olmalı!

Yayınlanma: 21.01.2023– 14:18 / Son Güncelleme: 21.01.2023 – 14:18 Birçok alanda kullanımı olan karbonat hem besin hem de temizlik aracı olarak adeta bir mucize. Peki karbonatla neler yapabilirsiniz? Temizleyiciniz mi..

Suyla karıştırıp toprağa dökenler gözlerine inanamadı: Mucize olmalı!

Suyla karıştırıp toprağa dökenler gözlerine inanamadı: Mucize olmalı!

Birçok alanda kullanımı olan karbonat hem besin hem de temizlik aracı olarak adeta bir mucize.

Peki karbonatla neler yapabilirsiniz?

Temizleyiciniz mi bitti? Karbonatla ocağınızı fırınınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey su ile karıştırıp süngerle buluşturmak. Sonra bakın ocak ve fırınlarınız nasıl tertemiz oluyor.

Bir başka özelliği ise 1 çay bardağı suyla 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırınca ortaya çıktı. Bu suyu içince mide yanmasına iyi geliyor, ağız kokusunu da gideriyor.

Bitmedi… Biftek pişireceksiniz ama yumuşaması için çok zaman gerekiyor. Üstüne karbonat döküp bir saat bekleyince yumuşayacak. Sonra dilimleyip bifteğinizi pişirin.

Karbonatın bir başka özelliği ise kötü kokuları gidermesi. Bunun için bir çay tabağına koyduğunuz karbonatı buzdolabınızın bir köşesinde bir gece bekletmeniz yeterli. Sabah olduğunda buzdolabınızdaki kötü kokuların yok olduğunu göreceksiniz.

Su ile karıştırılıp toprağa dökülen karbonat da çiçeklerinize can verecek.

Karbonatın daha birçok faydası sayılabilir. Temelde en önemli yararları kötü kokuları gidermesi, temizlikte işe yaraması ve mideyi rahatlatması diyebiliriz.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL