Gündem

Pandeminin en çok konuşulanlarındandı! Onun cezası ne olacak?

Zonguldak’ta Erkan Cinbir, Çaycuma ilçesinde, pandemi sürecinden yaklaşık 6 ay önce dönerci açtı. Pandemi başlayınca kurallara uymakta direnen Cinbir’e ceza üstüne ceza kesildi. “ÖDEMEMEYE KARAR VERDİM” Cezalar arttıkça aile içinde..

Pandeminin en çok konuşulanlarındandı! Onun cezası ne olacak?

Zonguldak’ta Erkan Cinbir, Çaycuma ilçesinde, pandemi sürecinden yaklaşık 6 ay önce dönerci açtı. Pandemi başlayınca kurallara uymakta direnen Cinbir’e ceza üstüne ceza kesildi.

“ÖDEMEMEYE KARAR VERDİM”

Cezalar arttıkça aile içinde huzursuzluk yaşanmaya başladığını, eşinden boşandığını anlatan Erkan Cinbir, “Kesilen cezalara yaptığım itirazı mahkeme reddedince, ödememeye karar verdim. 30 Kasım 2021 tarihinde dükkanı kapattım. İnşaat işlerinde çalışmaya başladım. Biz bu yasaklara hiç inanmadık, bunların yasal olmadığını ve anayasaya aykırı olduğunu söyledik ama sesimizi duyuramadık. Bunların silinmesi, eski hayatımızı bize vereceklerini anlamına gelmez. Benim için çok da bir şey ifade etmiyor açıkçası. Benim buradaki 1,5, 2 yıllık kaybım 1,5 milyon lirayı geçiyor” diye konuştu.

CEZANIN TAHSİLİNDEN VAZGEÇİLECEK

AK Parti’nin TBMM’ye sunduğu torba yasa tasarısıyla pandemi döneminde maske takmayan ve sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere yönelik 2,7 milyar liralık cezanın tahsilinden vazgeçilmesi bekleniyor.

Kaynak: DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL