Magazin

Oyuncu İclal Aydın ameliyat oldu! İşte sağlık durumu

Yayınlanma: 07.03.2023– 15:57 / Son Güncelleme: 07.03.2023 – 15:57 Magazin Haberleri Oyuncu ve yazar İclal Aydın, bu sabah saatlerinde mikrodiskektomi ameliyatı oldu. Ameliyattan saatler sonra ayaklanarak sosyal medya hesabından paylaşım..

Oyuncu İclal Aydın ameliyat oldu! İşte sağlık durumu

Magazin Haberleri

Oyuncu İclal Aydın ameliyat oldu! İşte sağlık durumu

Oyuncu ve yazar İclal Aydın, bu sabah saatlerinde mikrodiskektomi ameliyatı oldu. Ameliyattan saatler sonra ayaklanarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan ünlü oyuncu, sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Oyuncu İclal Aydın ameliyat oldu! İşte sağlık durumu - Resim : 1

“AYLAR SÜREN AĞRILARIM SON BULACAK UMARIM”

Doktoruyla çektirdiği fotoğrafı Instagram’dan paylaşan Aydın, “Bu fotoğraf dün sabah 07.30’da sevgili Prof. Dr. Bülent Önal’ın yaptığı Servikal Mikrodiskektomi ameliyatımdan yedi saat sonra çekildi. Ayakta, gülerek ve yürüyerek çok şükür. Aylar süren ağrılarım, uykusuzluklarım ve hareket kabiliyetimdeki azalmalar son bulacak umarım. Beni aynı gün ayağa kaldıran doktoruma ve ekibine çok teşekkür ederim. Şu anda geçici ağrılarım olsa da dünkü bu gülüşüm kayıtlara geçsin istedim. Var ol, sağ ol” ifadelerini kullandı.

Oyuncu İclal Aydın ameliyat oldu! İşte sağlık durumu - Resim : 2

MİKRODİSKEKTOMİ AMELİYATI NEDİR?

Omurlar arasında bulunan diskler omurgamızın uyumlu bir şekilde hareketini sağlamaktadır. Aşırı yük ya da başka bir nedenlerle fazla zorlanma, ileri yaş ve dejenerasyon gibi çeşitli nedenler omurga yapısında önemli bir görevi olan disklerde fıtıklaşmaya neden olmaktadır. Fıtık tedavisinde günümüzde artık modern kapalı ameliyat yöntemleri kullanılmaktadır. Bu ameliyatlardan en önemlisi mikrodiskektomi yöntemidir. Mikrodiskektomi yöntemi boyun omurları, sırt omurları ve bel omurları arasındaki diskin fıtıklaşmasının tedavisinde kullanılan bir ameliyat yöntemidir.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL