Yaşam

Onlarca kişinin can verdiği Hasan Alpargün Apartmanı’ndan ‘Şanslı’ kurtuldu

Yayınlanma: 18.02.2023– 10:01 / Son Güncelleme: 18.02.2023 – 10:05 Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremden etkilenen kentlerden olan Adana’da yıkılan binalardan Hasan Alpargün Apartmanı’nın enkazında, onlarca kişi yaşamını yitirdi. Depremin 3’üncü..

Onlarca kişinin can verdiği Hasan Alpargün Apartmanı’ndan ‘Şanslı’ kurtuldu

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremden etkilenen kentlerden olan Adana’da yıkılan binalardan Hasan Alpargün Apartmanı’nın enkazında, onlarca kişi yaşamını yitirdi. Depremin 3’üncü günü enkazdaki arama-kurtarma çalışmaları sırasında 3 aylık kedi, molozların arasından sağ çıkarıldı. Bu sırada enkazın önünde endişeyle 2 yakınından gelecek haberi bekleyen KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, kediyi sahiplendi. ‘Şanslı’yı dernek olarak besledikleri diğer kedilerin bulunduğu yere yerleştiren Yıldırım, gözü gibi bakıyor.

Hasan Alpargün Apartmanı’nın enkazında 2 yakınının hayatını kaybettiğini, günlerce onlardan gelecek iyi haberi beklediğini söyleyen Yıldırım, “Depremin 3’üncü gününde AFAD ekipleri tarafından bu yavrumuz enkaz altından sağ olarak çıkarıldı. Biz de hemen orada sahiplendik. İsmini ‘Şanslı’ koyduk. Gözlerinde biraz yaralanma var. Onun dışında sağlığı yerinde. Sosyal medyada paylaşınca bize ulaşan, sahiplenmek istediğin söyleyen çok insan oldu ama o burada mutlu. Tabii korkuyu üzerinden atamadı. Çok üzücü bir süreçti. Böyle bir canın kurtulması bizi mutlu etti. Oradan neredeyse kimse canlı çıkmadı. ‘Şanslı’nın sahipleri de hayatını kaybetti. Onlar huzur içinde uyusunlar. Yavrularına sonuna kadar sahip çıkacağız. Gözleri arkada kalmasın” dedi.

Kaynak: DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL