Gündem

Okulun tek öğrencisi Zilan karnesini aldı

Daha önce 5 yıl görev yaptığı Doruklu mezrasında eğitim gören 4 öğrencisini mezun ettikten sonra aynı bölgedeki Kardeşler mezrasındaki ilkokulda görevlendirilen Cihan Yakut, hafta sonları 5 kilometre yürüyerek eski görev..

Okulun tek öğrencisi Zilan karnesini aldı

Daha önce 5 yıl görev yaptığı Doruklu mezrasında eğitim gören 4 öğrencisini mezun ettikten sonra aynı bölgedeki Kardeşler mezrasındaki ilkokulda görevlendirilen Cihan Yakut, hafta sonları 5 kilometre yürüyerek eski görev yerindeki tek öğrenci Zilan’a ders vermeye devam etti.

Yakut’un gösterdiği fedakarlığın gündeme gelmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Doruklu mezrasındaki okul 6 yaşındaki Zilan için açıldı ve ücretli öğretmen Salih Terim, mezraya atandı.

Bu sayede okula gitmenin mutluluğunu yaşayan Zilan, kendisi için gösterilen fedakarlığı karşılıksız bırakmayarak kısa sürede okuma ve yazmayı öğrendi.

Okulunu çok seven, derslerini çalışan Zilan, bugün okulda düzenlenen programda ilk karnesini eski öğretmeni Cihan Yakut ve yeni öğretmeni Salih Terim’den almanın mutluluğunu yaşadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL