Kültür Sanat

Metallica’dan deprem bölgesine 250 bin dolarlık bağış

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizde yıkımlara neden olan depremlerde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Dünyaca ünlü isimler ise Türkiye’de yaşanan deprem felaketine sessiz kalmadı. Depremden zarar gören bölgelere..

Metallica’dan deprem bölgesine 250 bin dolarlık bağış

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizde yıkımlara neden olan depremlerde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Dünyaca ünlü isimler ise Türkiye’de yaşanan deprem felaketine sessiz kalmadı.

Depremden zarar gören bölgelere pek çok ülke destek gönderirken dünyaca ünlü isimler de yaşanan bu felakete sessiz kalmadı. Orlando Bloom, Penelope Cruz, Madonna, Natalie Portman gibi birbirinden ünlü isim hem paylaşımlarıyla hem de bağışlarıyla destek oldular.

Son olarak da heavy metal grubu Metallica, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla deprem bölgelerine desteğini açıkladı.

Metallica'dan deprem bölgesine 250 bin dolarlık bağış - Resim : 1

“Türkiye’nin güneyindeki ve Suriye’nin kuzeyindeki yıkımı anlatacak kelime bulamıyoruz. 7.8 büyüklüğündeki deprem tüm bölgeyi enkaza çevirdi. Ölü sayısı artmaya devam ediyor, trajik bir şekilde 36 bini aşıyor…”

Metallica'dan deprem bölgesine 250 bin dolarlık bağış - Resim : 2

Ayrıca grup, kurduğu yardım kuruluşu All Within My Hands aracılığıyla, bölgede faaliyet gösteren Direct Relief ve World Central Kitchen’a 125’er bin dolardan toplam 250 bin dolarlık bağış yaptığını da açıkladı.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL