Dünya

Meksika’dan Türkiye’deki depremzedeler için 140 ton yardım malzemesi yollandı

Yayınlanma: 18.02.2023– 08:24 / Son Güncelleme: 18.02.2023 – 08:27 Türkiye’nin Meksika Büyükelçisi İlhan Kemal Tuğ, açıklamasında, Meksika halkının depremzedeler için seferber olduğunu belirterek, gelen yoğun yardımlar nedeniyle büyükelçilik binası kapasitesinin..

Meksika’dan Türkiye’deki depremzedeler için 140 ton yardım malzemesi yollandı

Meksika'dan Türkiye'deki depremzedeler için 140 ton yardım malzemesi yollandı

Türkiye’nin Meksika Büyükelçisi İlhan Kemal Tuğ, açıklamasında, Meksika halkının depremzedeler için seferber olduğunu belirterek, gelen yoğun yardımlar nedeniyle büyükelçilik binası kapasitesinin tamamen dolduğunu söyledi.

Tuğ, Meksika Savunma Bakanlığı (SEDENA) ile Meksika Dışişlerine Bağlı (SRE) Meksika Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (AMEXCID) işbirliğinde Türkiye’ye şu ana kadar 140 ton yardım gönderildiğini bildirdi.

Meksika'dan Türkiye'deki depremzedeler için 140 ton yardım malzemesi yollandı - Resim : 1

Büyükelçilik bahçesinde sevkiyat için 65 ton yardım malzemesinin beklediğini anlatan Tuğ, bunun da kısa zamanda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Meksika'dan Türkiye'deki depremzedeler için 140 ton yardım malzemesi yollandı - Resim : 2

Tuğ, depremin ardından Türkiye’ye 150 kişilik Meksika arama kurtarma ekibinin gittiğini dile getirerek, “THY uçaklarıyla 90 Meksikalı gönüllü, arama kurtarma sürecine yardımcı olmak için büyükelçiliğimiz kanalıyla depremden etkilenen illerimize sevk edildi” ifadesini kullandı.

Meksika'dan Türkiye'deki depremzedeler için 140 ton yardım malzemesi yollandı - Resim : 3

Türkiye’nin Meksika Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada ise depremden sonra gösterilen yoğun ilgi ve dayanışma için Meksika halkına ve yetkililere yürekten teşekkür edildi.

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL