Dünya

Letonya’dan Almanya’ya çağrı: Sorumluluklarını yerine getir

Yayınlanma: 23.01.2023– 12:28 / Son Güncelleme: 23.01.2023 – 12:28 Rinkevics, AB Dışişleri Bakanları toplantısından önce gazetecilere yaptığı açıklamada, Almanya‘yı Ukrayna‘ya desteğe davet ettiklerini ve Letonya‘nın Kiev’i desteklemeyi sürdüreceğini söyledi. “Savaşın..

Letonya’dan Almanya’ya çağrı: Sorumluluklarını yerine getir

Letonya'dan Almanya'ya çağrı: Sorumluluklarını yerine getir

Rinkevics, AB Dışişleri Bakanları toplantısından önce gazetecilere yaptığı açıklamada, Almanya‘yı Ukrayna‘ya desteğe davet ettiklerini ve Letonya‘nın Kiev’i desteklemeyi sürdüreceğini söyledi.

“Savaşın büyütülmemesi lazım.” şeklindeki açıklamalara katılmadığını vurgulayan Rinkevics, Rusya’nın halihazırda bunu yaptığını öne sürdü.

Rinkevics, Almanya’nın önde gelen Avrupa ülkelerinden olduğunu belirterek, “Büyük ülke olmak, aynı zamanda çok fazla sorumluluk da getiriyor. Bence bu noktada hava savunma sistemleri ya da muharebe tanklarının neden Ukrayna’ya teslim edilemeyeceğine dair iyi bir argüman yok.” ifadelerini kullandı.

Gürcistan, Ukrayna ve Moldova’nın Avrupa Birliği (AB) üyeliklerinin sorulması üzerine Rinkevics, bu konuda ülkelerin yapması gereken şeylerin olduğunu, konuşmak için rapor hazırlanıp çalışılacağını, şu anda bu konuda konuşmak istemediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL