Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan sosyal konut değerlendirmesi: Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TOKİ’nin yürüttüğü sosyal kontu projesinin bitmeyecek bir proje olduğunu söyledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi: Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir..

Kılıçdaroğlu’ndan sosyal konut değerlendirmesi: Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TOKİ’nin yürüttüğü sosyal kontu projesinin bitmeyecek bir proje olduğunu söyledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi: Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et.

Kılıçdaroğlu’ndan sosyal konut değerlendirmesi: Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sosyal konut projesiyle ilgili eleştirilerini Twitter hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

– Konut meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu olarak sosyal konutların yaygınlaşmasını canı gönülden istiyorum.

Başrollerinde Şener Şen, İlyas Salman ve Ayşe Gruda’nın oynadığı 1982 yapımı ‘Dolap Beygiri’ adlı filmde; oturduğu mahallenin cami yaptırma derneğini dolandırarak kayıplara karışan Yakup’un (Şener Şen) bankerliğe kadar yükselişi anlatılıyordu.

“BU PROJE BİTMEYECEK”

– Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

“TOPLA PARALARI, SEÇİM SÜRECİNİ FİNANSE ET”

– Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!

Sosyal konut projesinin taksitlerinde tartışma yaratan detay İlginizi Çekebilir Sosyal konut projesinin taksitlerinde tartışma yaratan detay 10 soruda Sosyal Konut Projesi'nin merak edilenleri İlginizi Çekebilir 10 soruda Sosyal Konut Projesi’nin merak edilenleri

Bi Bülten

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL