Magazin

Kahtalı Mıçe: Yaşadığıma sevinemiyorum! 100’e yakın akrabamı kaybettim

Yayınlanma: 14.02.2023– 17:50 / Son Güncelleme: 14.02.2023 – 17:50 Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 (saat 04.17) ve 7.6’lık (saat 13.24) depremler, 10 ilimizde büyük yıkım ve..

Kahtalı Mıçe: Yaşadığıma sevinemiyorum! 100’e yakın akrabamı kaybettim

Kahtalı Mıçe: Yaşadığıma sevinemiyorum! 100'e yakın akrabamı kaybettim

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 (saat 04.17) ve 7.6’lık (saat 13.24) depremler, 10 ilimizde büyük yıkım ve binlerce can kaybına sebep oldu. Ekiplerin arama kurtarma çalışmalarına devam ettiği afet bölgesinde üç ay süreyle OHAL ilen edilirken, depremden en çok etkilenen illerden biri de Adıyaman oldu.

Kahtalı Mıçe: Yaşadığıma sevinemiyorum! 100'e yakın akrabamı kaybettim - Resim : 1

‘Kahtalı Mıçe’ lakaplı usta sanatçı Mustafa Aslan da depreme memleketi Adıyaman’da bulunan iki katlı evinde yakalandı. 70 yaşındaki Kahtalı Mıçe, Türkiye’yi hüzne boğan iki büyük depremde çok sayıda akrabasını kaybetti. Kendi sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen usta isim, yakınlarından gelen vefat haberleri ile acıların en büyüğünü yaşadı.

“BOMBA ATTILAR SANDIM”

Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Kahtalı Mıçe, deprem anı ve sonrasında yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Bomba attılar sandım. Neye uğradığımızı şaşırdık. Dışarıya kendimizi zor attık. Taş üstünde taş kalmamıştı. Kime koşsak evi yıkılmıştı. Kime baksak kaybetmişiz. Benim sülalem Adıyaman merkezdeydi. 100’e yakın akrabamı kaybettim. Teyzelerim, teyzelerimin çocukları, halalarım, hala çocuklarım, halamın torunları. Amca oğullarım, dayımlar… Eş, dost, arkadaşlarımı kaybettim. Her evde 5-10 ölü. Yaşadığıma sevinemiyorum.”

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL