Gündem

İzmir’de iki kadının kurduğu ‘merhamet bahçesi’ şiddet gören hayvanların yuvası oldu

Yayınlanma: 05.01.2023– 14:06 / Son Güncelleme: 05.01.2023 – 14:11 Özel bir şirkette yönetici asistanı ve insan kaynakları sorumlusu olan Yeliz Tın ile yönetici asistanlığı yapan Ahu Sungur, sokak hayvanları için..

İzmir’de iki kadının kurduğu ‘merhamet bahçesi’ şiddet gören hayvanların yuvası oldu

Özel bir şirkette yönetici asistanı ve insan kaynakları sorumlusu olan Yeliz Tın ile yönetici asistanlığı yapan Ahu Sungur, sokak hayvanları için bir araya geldi. İkili, Menderes ilçesi Altıntepe Mahallesi’nde 17 dönümlük araziye sokak hayvanları için çiftlik kurdu. ‘Merhamet Bahçesi’ adı verilen çiftlikte aralarında engelli ve saldırıya uğramış hayvanların da bulunduğu 150 köpek, 5 kedi ve 1 eşek barınma imkanı buldu.

Yeliz Tın, “Bundan 4 yıl önce sokak hayvanlarıyla ilgilenirken Ahu Hanım ile tanıştık. Özellikle hasta ve eziyet gören, bu konuda hikayesi olan canlılarımızı güvenli bir alanda barındırmak istediğimiz konusunda fikir birliği yaptık ve 2020 yılı mart ayında bu araziyi kiraladık. Burada 150 köpeğimiz, 5 kedimiz ve 1 eşeğimiz var. Çocuklarımızdan hasta, eziyet görmüş veya kazada bir uzvunu kaybetmiş olanlar var. Zor zamanlar yaşadık ama buranın ayakta kalabilmesi için elimizden geleni yaptık” dedi.

Kaynak: DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL