Dünya

İtalya Başbakanı Meloni açıkladı: Ukrayna’ya savaş uçağı vermeyi düşünmüyoruz

Yayınlanma: 21.02.2023– 23:02 / Son Güncelleme: 21.02.2023 – 23:02 Ukrayna‘yı ziyaret eden İtalya Başbakanı Meloni, Ukrayna’ya savaş uçağı vermeyi düşünmediğini söyledi.  İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski..

İtalya Başbakanı Meloni açıkladı: Ukrayna’ya savaş uçağı vermeyi düşünmüyoruz

İtalya Başbakanı Meloni açıkladı: Ukrayna'ya savaş uçağı vermeyi düşünmüyoruz

Ukrayna‘yı ziyaret eden İtalya Başbakanı Meloni, Ukrayna’ya savaş uçağı vermeyi düşünmediğini söyledi. 

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İtalya’nın Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğini ancak savaş uçağı vermeyi düşünmediğini belirtti.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile görüşmesinin ardından Zelenski ile ortak basın toplantısı düzenledi. Meloni, İtalyan La Repubblica gazetesinin İtalya’nın Ukrayna’ya 5 AMX bombardıman uçağı tedarik edebileceğini yönündeki haberi ile ilgili gelen soruya cevap vererek, “Şu anda uçak tedariki masada değil” dedi.

İtalya’nın Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğini belirten Meloni, Ukrayna’nın yenilgisinin “diğer Avrupa devletlerinin muhtemel işgalinin önünü açabileceğini” açıkladı. Meloni, İtalya’nın Ukrayna’ya daha fazla hava savunma sistemi göndermeyi düşündüğünü ifade etti.

Öte yandan Meloni, Zelenski ile görüşmesi öncesi Rusya’nın savaş suçu işlediği öne sürülen Bucha ve Irpin’i ziyaret etmiş, ölü sivillerin fotoğraf sergisinde gözyaşlarını tutamamıştı. Bucha Belediye Başkanı Anatolii Fedoruk, Meloni’ye ziyareti sırasında kasabada bulunan mermi ve mermi kovanlarından yapılmış bir hatıra parası takdim etmişti.

Kaynak: İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL