Dünya

İrlanda, tarihinin en büyük yardım sevkiyatını Türkiye’ye gönderdi

 Kahramanmaraş merkezli depremler hem Türkiye’yi hem de Suriye’yi vurmuştu. Bu dönemde acil koduyla yapılan çağrının ardından dünyanın dört bir yanından arama kurtarma ekipleri ve yardımlar Türkiye’ye sevk edilmeye başlamıştı. İrlanda..

İrlanda, tarihinin en büyük yardım sevkiyatını Türkiye’ye gönderdi

 Kahramanmaraş merkezli depremler hem Türkiye’yi hem de Suriye’yi vurmuştu. Bu dönemde acil koduyla yapılan çağrının ardından dünyanın dört bir yanından arama kurtarma ekipleri ve yardımlar Türkiye’ye sevk edilmeye başlamıştı.

İrlanda Cumhuriyeti de Türkiye’nin yardım çağrısına yanıt veren ülkeler arasında yer aldı.

İrlanda, tarihinin en büyük yardım sevkiyatını gerçekleştirdi. Tam 110 ton acil durum malzemesi Türkiye’ye gönderilmek üzere hazırlandı. 

İrlanda Dışişleri Bakanı Michael Martin içinde 700 çadır, 900 termal battaniye, 3 bin lamba, 3 bin hijyen kiti, 3 bin mutfak seti ve 3 bidonun bulunduğu yardımlarla en az 42 bin kişinin ihtiyaçlarının giderileceğini söyledi. 

Yapılan yardımlar Birleşmiş Milletler’in Dubai’deki deposuna ulaştırıldı. Oradan Adana’ya yönlendirildi. 

İrlanda ayrıca Suriye için de ek bir acil yardım planı hazırladı. 

İrlanda Irish Aid adlı planıyla denizaşırı yardımları düzenliyor. Bu yardımlar ülkenin Dışişleri Bakanıığı ve Ticaret Bakanlığı’nın ortak yönettiği Kalkınma İşbirliği Bölümü tarafından planlanıyor. 

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL