Dünya

İran devlet televizyonu hacklendi

 İran‘da ahlak polisleri tarafından gözaltına alındıktan sonra hastanede vefat eden 22 yaşındaki Mahsa Jîna Amini’nin ölümü sonrası devlet televizyonu hacklendi. 21.00’daki haber bülteni sırasında dini lider Ayetullah Ali Hamaney’in konuşması yayınlanırken..

İran devlet televizyonu hacklendi

 İran‘da ahlak polisleri tarafından gözaltına alındıktan sonra hastanede vefat eden 22 yaşındaki Mahsa Jîna Amini’nin ölümü sonrası devlet televizyonu hacklendi.

21.00’daki haber bülteni sırasında dini lider Ayetullah Ali Hamaney’in konuşması yayınlanırken ekranda aniden Mahsa Jîna Amini ile birlikte protestolar sırasında hayatını kaybeden kadınların görüntüleri belirdi.

Hamaney’i hedef alınmış şekilde gösteren ve “bize katılın ve ayağa kalkın” yazılı kısa süreli görüntüde, “kadın, hayat ve özgürlük” sloganları duyuldu.

Saldırıyı, daha önce de İran yönetimine karşı siber saldırılar düzenleyen “Adalet-i Ali” adlı siber korsanlar grubu üstlendi.

Yarı resmi İran Öğrenci Haber Ajansı (ISNA), televizyon kanalının güvenliğinin sağlanması için ‘gerekli önlemlerin alınması’ gerektiğini yazdı.

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL