Magazin

Herkes onu zengin sanıyordu! Gişe rekortmeni filmden kazandığı para şaşkınlık yarattı

N!xau, Namibyalı kendi halinde bir çiftçiyken, Güney Afrikalı yönetmen Jamie Uys’un teklifiyle bir anda hayatı değişti. 1980 yapımı olan ‘Tanrılar Çıldırmış Olmalı’nın başrolüne uygun görülen N!xau, dünya genelinde bir ün..

Herkes onu zengin sanıyordu! Gişe rekortmeni filmden kazandığı para şaşkınlık yarattı

N!xau, Namibyalı kendi halinde bir çiftçiyken, Güney Afrikalı yönetmen Jamie Uys’un teklifiyle bir anda hayatı değişti. 1980 yapımı olan ‘Tanrılar Çıldırmış Olmalı’nın başrolüne uygun görülen N!xau, dünya genelinde bir ün yakaladı.

Kendi döneminde büyük yankı uyandıran komedi türündeki yapım, başta ABD olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde defalarca izleyiciye sunuldu. Film Hollywood’a taşındı ve 5 milyon dolarlık bütçeye sahip olan film bugüne dek tam 200 milyon dolar (3 milyar 716 milyon 720 bin TL) hasılat elde etti.

Film öyle bir ilgi gördü ki, yapımcılar bir sonraki seri için avuç ovuşturmaya başladı. 4 filmden oluşan serinin ilk filminin üzerinden 42 yıl geçti.

‘Tanrılar Çıldırmış Olmalı’ serisinin ilk filmiyle dünyası değişen N!xau’nun milyon dolarlık bütçeden aldığı ücreti öğrendiğinizde şoke olacaksınız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL