Teknoloji

Google’dan çalışanlarına darbe üstüne darbe: Yeşil kart şoku!

Yayınlanma: 23.01.2023– 11:39 / Son Güncelleme: 23.01.2023 – 11:39 Google ABD Google yabancı çalışanlarına bir e-posta göndererek yeşil kart başvurularını durdurduklarını açıkladı. Google’ın yabancı personeli için yeşil kart sponsorluğu uygulamasında..

Google’dan çalışanlarına darbe üstüne darbe: Yeşil kart şoku!

Google ABD

Google'dan çalışanlarına darbe üstüne darbe: Yeşil kart şoku!

Google yabancı çalışanlarına bir e-posta göndererek yeşil kart başvurularını durdurduklarını açıkladı.

Google’ın yabancı personeli için yeşil kart sponsorluğu uygulamasında şok bir gelişme yaşandı. Bu yoldaki önemli bir adım olan Program Elektronik İnceleme Yönetimi (PERM) durduludu. Bu özelike Amerikalı şirketin Hindistan asıllı çalışanlarında şok etkisi yarattı.

Google tarafından çalışanlara gönderilen e-postada şöyle denildi; “Bu haberin bazılarınızı ve ailelerinizi nasıl etkileyebileceğinin farkındayız, ancak yeni PERM başvurularını duraklatmak zorunda kaldığımız konusunda sizi bilgilendirmek istedik. Bu, diğer vize başvurularını ve programlarını etkilemez” denildi.

Google halihazırda gönderilmiş PERM başvurularını ise desteklemeye devam edecek, ancak yeni başvurulara destek vermeyecek.

PERM BAŞVURUSU NEDİR?

Amerika Çalışma Bakanlığı’nın yeni istihdam pozisyonlarının Amerikalı çalışanlar tarafından doldurulamayacağını ve yerlerine göçmen çalışanların çalışabileceğini onaylayan bir hükümet programıdır. PERM programı işverenlerin nitelikli Amerikan çalışanların eksikliğini kanıtlamaları için tamamlamaları gereken birçok adımdan oluşmaktadır. Program görece yeni uygulamaya konulmuştur (2005) ve Amerikalı çalışan eksikliğini ortaya koyan araştırma sürecini hızlandırmak için tasarlanmıştır.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL