Kültür Sanat

Game of Thrones’un yıldızı evinde son nefesini verdi

1970’li yıllarda kendine has gitar çalma yöntemi ve sahnedeki manik yapısıyla punk üzerinde etkili olan efsanevi Dr. Feelgood gitaristi Wilko Johnson 75 yaşında hayata gözlerini yumdu. Acı haber Johnson’ın sosyal..

Game of Thrones’un yıldızı evinde son nefesini verdi

1970’li yıllarda kendine has gitar çalma yöntemi ve sahnedeki manik yapısıyla punk üzerinde etkili olan efsanevi Dr. Feelgood gitaristi Wilko Johnson 75 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Acı haber Johnson’ın sosyal medya hesabından verildi. 21 Kasım günü öldüğü açıklanan Johnson’ın son nefesini evinde verdiği belirtildi.

Pena kullanmak yerine parmak stiline güvenen ve kendine hast bir gital çalma stili geliştiren Johnson, özellikle 70’lerde pub-rock grubu Dr. Feelgood ile dikkatleri üzerine çekmişti. Daha sonra 40 yıl süren bir solo kariyer yaptı.

Game of Thrones'un yıldızı evinde son nefesini verdi - Resim : 1

Ian Durry ile çalan ünlü gitarist aynı zaman Game of Thrones dizisinde kralın dilsiz cellatı Ser Ilyn Payne karakterini canlandırarak da akıllarda yer etmişti.

Yaklaşık 10 yıl önce pankreas kanserinin ölümcül bir türüne yakalanan ve 10 aylık ömrü kaldığı açıklanan Wilko Johnson, kemoterapiyi reddetmiş ve hayranları için bir veda turuna çıkmıştı.

O dönem Radio 5 Live’a yaptığı açıklamada, “Kararı vermek oldukça kolaydı, kemoterapi hayatını uzatmaktan fazlasını yapamazdı, ben sağlığın tadını çıkarmayı tercih ettim” demişti.

Yapılan testler sonucu gitaristin pankreas kanserinin aslında nadir görülen ve daha az agresif bir tümör oluduğu keşfedilmişti. Pankreası, dalağı, midesi ve bağırsaklarının bir kısmının çıkarıldığı 11 saatlik bir ameliyatın ardından 2014 yılında kanseri yendiği açıklanmıştı. Vücudundan tam 3 kiloluk ur çıkarılmıştı.

Wilko Johnson’ın katkı verdiği hit şarkılar arasında “She Does It Right”, “Roxett”, “Back in the Night” ve “Milk and Alcohol” sayılabilir.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL