Gündem

Fuat Oktay, Şuşa’da: 30 yıldır nasıl zulüm yapıldığını gördük

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Şuşa’da Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile açıklamalarda bulundu. Oktay, “Bu topraklarda 30 yıldır nasıl zulüm yapıldığını gördük” dedi. Oktay, “İki ülkenin ticari ilişkilerde yol haritasını belirledik”..

Fuat Oktay, Şuşa’da: 30 yıldır nasıl zulüm yapıldığını gördük

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Şuşa’da Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile açıklamalarda bulundu. Oktay, “Bu topraklarda 30 yıldır nasıl zulüm yapıldığını gördük” dedi. Oktay, “İki ülkenin ticari ilişkilerde yol haritasını belirledik” diye konuştu. 

Oktay’ın açıklamaları şöyle:

Azerbaycan’da, Şuşa’da özellikle tek millet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha hissettik. Sevinciyle sevindik, acısıyla üzüldük. Şehitler verdik, şehitlerimize rahmet okuduk. Allah rahmet eylesin. Ruhları şad olsun. Bir başka şey daha gördük. Ermenistan’ın zulmüne bir kez daha şahit olduk. Gözlerimizle bugün ilk defa gördük. Fuzuli’den Şuşa’ya her bir köyde, yerleşim yerinde 30 yıl içinde nasıl mezalimler yapıldığına şahit olduk. Nasıl toprakların, şehirlerin yerle bir edildiğini, sadece savaş döneminde de değil, öncesinde nasıl yok edildiğini ve ot dahil bitmesine müsaade edilmediğini gördük.

“GEÇ OLMADAN BURAYI GÖRMEYE DAVET EDİYORUM”

İnşa ve ihya sürecinin başladığını görmekten de mutluluk duydum. Cumhurbaşkanımız da Sayın Aliyev ile her fırsatta birlikte. Hem gelişmeleri takip etmekte hem savaş dönemi, işgalden kurtuluş dönemi ve sonrasında da ihya ve inşa döneminde dayanışmamız devam ettirilmektedir. Geç kalırlarsa burası ihya edilmiş olacak, geç olmadan tüm gençlerimizi burayı görmeye davet ediyorum. Bağların dahi yok edildiğini gördük. Türk milletinin bir özelliği vardır, girdiği yeri ihya eder, inşa eder. Hiçbir yerde işgalci değildir, sömürgeci olmamıştır.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL