Spor

Fenerbahçe’den flaş kombine devir işlemleri açıklaması: Tartışma konusu olmuştu

Yayınlanma: 02.11.2022– 16:48 / Son Güncelleme: 02.11.2022 – 19:49 Fenerbahçe Fenerbahçe kulübü tartışma konusu olan kombine devir işlemleri açıklaması: “Kulübümüz, sezon başından itibaren bilet devir aktivitelerinde yaşanan olağan dışı hareketlilik..

Fenerbahçe’den flaş kombine devir işlemleri açıklaması: Tartışma konusu olmuştu

Fenerbahçe

Fenerbahçe'den flaş kombine devir işlemleri açıklaması: Tartışma konusu olmuştu

Fenerbahçe kulübü tartışma konusu olan kombine devir işlemleri açıklaması:

“Kulübümüz, sezon başından itibaren bilet devir aktivitelerinde yaşanan olağan dışı hareketlilik ve taraftarlarımızdan gelen şikayetler doğrultusunda illegal bilet satışlarının engellenmesine karşın bir adım atmış;

Futbol Takımımızın UEFA Avrupa Ligi B Grubundaki Rennes maçından başlayarak kombine kartlar ve online satış yapılmış bilet alımlarına, başka bir Passolig karta transfer yapmanın mümkün olmayacağı kararını vermişti.

Transfer yasağının uygulandığı maçta, fırsatçı yaklaşımla atılan illegal adımlara dair Kulübümüz tarafından önemli saptamalar yapılmıştır.

Bu saptamalar, sezon başından itibaren elimizde olan verilerle paralellik göstermiş olup bu süreçte farklı tespit ve suistimallerin saptandığını da belirtmek isteriz.

Yapılan tüm çalışmalar, elde edilen veri ve tespitler, ilgili departmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde irdelenecek gerek hukuki gerekse sistemsel çalışmalarla birlikte illegal bilet satışı ve transferi ile ilgili aksiyonlar alınacaktır.

Rennes maçında yapılan gözlemlerin, başlatacağımız hukuki süreçler için kulübümüz adına yeterli olduğunun anlaşılması, amacı sadece Fenerbahçemizi desteklemek olan taraftarlarımızın daha fazla mağdur olmasını engellenmesi için Sivasspor ve Giresunspor maçlarında da geçerli olması planlanan transfer yasağı uygulamasının yapılmayacağını bildirmek isteriz.

Bu süreçte sağduyulu yaklaşarak uygulamamıza destek veren tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyor; asıl ve öncelikli amacı taraftarımızın haklarını korumak olan bu uygulamadan dolayı mağdur olan taraftarlarımız adına üzüntümüzü vurgulamak istiyoruz.”

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL