Spor

Fenerbahçe stadının ismi değişiyor! Başkan Ali Koç’tan destek geldi

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya, derneğin 30. yılının kutlandığı etkinlikte Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nun isminin “Fenerbahçe Atatürk Stadyumu” olması için öneride bulundu. Yapılan öneri sonrasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve..

Fenerbahçe stadının ismi değişiyor! Başkan Ali Koç’tan destek geldi

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya, derneğin 30. yılının kutlandığı etkinlikte Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nun isminin “Fenerbahçe Atatürk Stadyumu” olması için öneride bulundu.

Yapılan öneri sonrasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’ın da aralarında bulunduğu salondaki sarı-lacivertli taraftarların tamamına yakını öneriyi dakikalarca ayakta alkışlandı.

Geceye katılan ünlü isimlerden Cem Yılmaz ise sahneye çıktığında, “İyi ki Fenerbahçeliyim. Hayatımda ilk defa bu kadar güzel bir haberden sonra sahneye çıkıyorum. Stadımızın yeni ismi hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

ALİ KOÇ: “BU TALEBİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ”

Son dönemde bu talebin kendilerine çok sık gelmeye başladığını söyleyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya çok önemli bir noktaya değindi. Birkaç yıldır zaman zaman Yüksek Divan Kurulu toplantılarında da dile getirildi. Kongre üyelerinden de mektuplar almaya başladık. Mevzuata göre stat ismi yönetim kararıyla değişir. Biz de bunu yaparız. Talebin sonuna kadar arkasındayız. Tüm kongre üyelerimize ve taraftarlarımıza sesleniyorum; arzuyu, isteği 100’üncü yıl tamamlanmadan belki de 29 Ekim 2023’de hayata geçirelim. Varsanız biz de varız. Bunu yapmak için Ülker Grubu ve Saracoğlu ailesiyle görüşeceğiz.”

Sarı-lacivertli yönetimin onaylaması durumunda, Fenerbahçe stadının ismi Cumhuriyet’in 100. yılında Fenerbahçe Atatürk Stadyumu olacak.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL