Magazin

Fazıl Say olası İstanbul depremi yorumlarına tepki gösterdi: İnsan bir kere ölür, biz bin kere ölüyoruz

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 11 ilimizde ağır yıkımlara neden oldu. Binaların yerle bir olduğu depremlerde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Ağır yıkımların yaşandığı illerin başında..

Fazıl Say olası İstanbul depremi yorumlarına tepki gösterdi: İnsan bir kere ölür, biz bin kere ölüyoruz

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 11 ilimizde ağır yıkımlara neden oldu. Binaların yerle bir olduğu depremlerde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Ağır yıkımların yaşandığı illerin başında gelen Hatay’da depremin 15. gününde art arda iki deprem daha meydana geldi. Depremlerin ardından olası İstanbul depreminin şiddetiyle ilgili açıklama yapan uzmanlar, uyarılarda bulundu. Fazıl Say da günlerdir yapılan uyarılara tepki gösterdi.

Fazıl Say olası İstanbul depremi yorumlarına tepki gösterdi: İnsan bir kere ölür, biz bin kere ölüyoruz - Resim : 1

Sosyal medya ve televizyonda olası İstanbul depremiyle ilgili yapılan uyarılara sitem eden Fazıl Say, Twitter hesabından sitem ederek “Daha bir deprem bitmeden bir diğeri başlıyor o da bitmeden bir sonraki konuşuluyor! Yeter! İstanbul depremi! İnsan, 1 kere ölür. Biz 1000 kere ölüyoruz, şu bitik psikolojide, şu çaresizlikte. Ne olacak? 5 günde 3 milyon bina depreme dayanıklı hale mi gelecek? Anladık! Öleceğiz” ifadelerini kullandı.

Fazıl Say olası İstanbul depremi yorumlarına tepki gösterdi: İnsan bir kere ölür, biz bin kere ölüyoruz - Resim : 2

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL