Gündem

Erdoğan’ın sözlerini dünya basını böyle gördü

Yayınlanma: 08.10.2022– 17:19 / Son Güncelleme: 08.10.2022 – 17:49 Dünya haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Prag’daki Avrupa siyasi topluluğu zirvesinde Yunanistan’la ilgili açıklamaları dünya gündemine oturdu. Fransız Liberation gazetesi “Erdoğan Yunanları terletiyor”..

Erdoğan’ın sözlerini dünya basını böyle gördü

Dünya haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Prag’daki Avrupa siyasi topluluğu zirvesinde Yunanistan’la ilgili açıklamaları dünya gündemine oturdu.

Fransız Liberation gazetesi “Erdoğan Yunanları terletiyor” ifadesine yer verdi.

Le figaro gazetesi ve BFM.TV kanalı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hanımlar anlaşıyor biz anlaşamıyoruz” sözünü manşetten verdi.

BFM.TV Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve eşi Emine Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve eşi Brigitte Macron ile birlikte 2018’de Paris’te çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

Le figaro gazetesinde, Erdoğan’ın Fransız mevkidaşı ile ayak üstü görüşmesi sırasında çekilen fotoğraf yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransız mevkidaşına “Macron, seni de Türk Devletleri Teşkilatına alalım” dediği aktarıldı.

Liderlerin eşlerinin ise, daha önce düzenlenen uluslararası zirvelerde de yakın ilişki içinde oldukları hatırlatıldı. Erdoğan’ın bu nedenle “Hanımlar anlaşıyor, ama biz seninle anlaşamıyoruz” dediği paylaşıldı.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİ ALMAN BASININDA

Alman basınında der Spiegel, Erdoğan’ın Yunanistan, İsveç ve Finlandiya ile ilişkilere yönelik açıklamalarına yer verdi.

Belçika devlet kanalı RTBF, Erdoğan’ın Macron, Paşinyan ve Aliyev ile bir araya geldiği fotoğrafı paylaştı.

Amerikan yayın kuruluşu Bloomberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yunanistan’a, Türkiye’nin, herhangi bir tehdit karşısında tepki vereceği uyarılarını ciddiye alması gerektiği yönündeki ifadelerini aktardı.

“EN KÖTÜ BARIŞ, SAVAŞTAN İYİDİR”

Rus basını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “en kötü barış, savaştan iyidir” sözlerini paylaştı.

İzvestiya gazetesi, Erdoğan’ın Rus gübre ve tarım ürünlerinin sevkiyatının dünya pazarlarına, özellikle de ihtiyaç duyan ülkelere ulaştırılması gerektiği yaklaşımını ön plana çıkardı.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL