Gündem

Erdoğan’dan ABD’ye F-16 tepkisi: Bunun için de bize sinyal çakanlar var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Savaş uçaklarını satan tek ülke ABD değil. Her yerden bunu temin mümkün. Bunun için de bize sinyal çakanlar var” dedi. Yayınlanma: 14:15 – 09 Eylül 2022 Güncellenme: 14:29..

Erdoğan’dan ABD’ye F-16 tepkisi: Bunun için de bize sinyal çakanlar var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Savaş uçaklarını satan tek ülke ABD değil. Her yerden bunu temin mümkün. Bunun için de bize sinyal çakanlar var” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namaz sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

YAKALANAN TERÖRİST ÜST DÜZEY YÖNETİCİ 

*Değerli arkadaşlar bu zat DEAŞ’ta üst düzey yönetici olduğu ABD tarafından tescil edilmiş olan bir zat.

*Adalet Bakanlığı’ndan Milli Eğitim Bakanlığı’na kadar görev yapmış bir isim. Gerek istihbarat gerek İçişleri Bakanlığımız aramadaydılar ve sonunda yakaladılar. Gereğini yargı yapacaktır.

*DEAŞ’la ilgili dünyada en kararlı operasyonları yöneten istihbaratımız oldu, silahlı kuvvetlerimiz oldu.

ABD’NİN YPG/PKK İLE ORTAK TATBİKATI

*SDG konusunda ABD’nin attığı yanlış adımlar devam ediyor. Adını da dikkat ederseniz Suriye Demokratik Güçleri koyuyorlar bu bir kamuflajdır.

*ABD bu terör örgütlerine binlerce tır araç-gereç mühimmat hep gönderdi ve hala da gönderiyor.

*Sadece Suriye’deki koalisyon güçleri ile değil Irak’ta da yaptılar. Hala da yapmaya devam ediyorlar.

*Bu desteklerinin yanında eğitim noktasında da ciddi eğitim desteği de veriyorlar. Dün akşam uçakta gelirken söyledim birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda eğer sayın başkanla görüşme fırsatı bulursak kendileriyle de bu konuyu orada görüşeceğiz.

KRALİÇE 2 ELIZABETH’İN VEFATI

*Taziye mesajımı sosyal medyadan gönderdik. Bizim de programlar var. Eğer programlar elverirse merasime katılmayı düşünüyorum.

*Fakat bütün mesele bizim de kendi programlarımızla bunu denk getirebilmek. Çünkü tanımadığım birisi değil kendisini tanıyorum.

*İki kez görüşmemiz oldu temenni ederim ki fırsat bulursak biz de bu merasimde bulunmak isteriz.

F-16 AÇIKLAMASI

*Madrid’de sayın Biden ile yaptığımız görüşmede o da elinden gelen her türlü desteği vereceğini söyledi.

*F-16’lar konusunda olumlu yaklaşımda bulundu ve Cumhuriyetçiler destek vermiyor gibi de bir imada bulundu.

*Sonra Dışişleri Bakanım yine Cumhuriyetçilerden yetkili bir zatla Bulgaristan’da bir görüşme yaptılar. Cumhuriyetçilerin bu konudaki desteğini istediklerini ifade ettiler.

*Gerekli olan desteği Türkiye’ye verebileceklerini söylediler. Temenni ediyorum ki ABD bizi farklı yollara sevk etmesin.

*Farklı yollardan kastım dünyada savaş uçaklarını satan tek ülke ABD değil. Her yerden bunu temin mümkün. Bunun için de bize sinyal çakanlar var.

ABD'den 'Türkiye'ye F-16 satışı' açıklaması İlginizi Çekebilir ABD’den ‘Türkiye’ye F-16 satışı’ açıklaması Erdoğan sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı: 250 bin konut, 100 bin arsa İlginizi Çekebilir Erdoğan sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı: 250 bin konut, 100 bin arsa

Bi Bülten

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL