Teknoloji

Elon Musk’tan genel af: Askıya alınan hesaplar geri dönebilir

Yayınlanma: 24.11.2022– 09:26 / Son Güncelleme: 24.11.2022 – 09:30 Twitter Elon Musk Elon Musk Twitter‘ı satın almasının ardından hem şirket içinde hem de politikasında köklü değişikliklere imza attı. Bugüne kadarki en..

Elon Musk’tan genel af: Askıya alınan hesaplar geri dönebilir

Twitter Elon Musk

Elon Musk'tan genel af: Askıya alınan hesaplar geri dönebilir

Elon Musk Twitter‘ı satın almasının ardından hem şirket içinde hem de politikasında köklü değişikliklere imza attı. Bugüne kadarki en büyük politika geri dönüşlerinden biri olacak öneriyi ise geçtiğimiz gün duyurdu.

“Yasayı çiğnemeyen veya korkunç spam yapmayan” hesapların platforma geri dönmesine izin verilmesini önerdi. Twitter, bir dizi politikasını ihlal eden tüm hesapları askıya aldı. Bunlar arasında nefret dolu içerik, kötüye kullanım, yanlış bilgilendirme, aşırıcılık, şiddet tehditleri, mahremiyet veya telif hakkı ihlali var.

Bu hesapların tümü muhtemelen Musk’ın askıya alınan hesaplar için affı kapsamında olacak ve sonuç olarak muhtemelen platforma geri dönecek.

“ÖZGÜRLÜK CUMASI”

NTV’nin aktardığı bilgiye göre; Elon Musk, “Özgürlük Cuması” dediği projenin bir parçası olarak bir dizi tartışmalı hesabın tekrar çevrimiçi olmasına izin verdi.

Donald Trump, Kathy Griffin ve daha fazlasının hesaplarındaki yasakları geri aldı ve Twitter’ın sorunlu tweet’lerin görünürlüğünü sınırlayarak iletişim özgürlüğüne değil, ifade özgürlüğüne odaklanan bir politikayı destekleyeceğini söyledi.

KULLANICI SAYISI REKOR KIRMIŞTI

Twitter’ın haftalık aktif kullanıcı sayısına dair bir grafiği şahsi hesabından paylaşan Musk, sosyal medya platformuna geçen hafta günlük 1,6 milyon aktif kullanıcı eklendiğini belirtti.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL