Siyaset

DP lideri Gültekin Uysal’dan 6’lı masanın ortak adayı için çarpıcı çıkış

Haber 7 – Daha önce “Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım.” diyen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal son paylaşımında “Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz.” sözleriyle CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu işaret ettiği düşünülüyor.

DP lideri Gültekin Uysal’dan 6’lı masanın ortak adayı için çarpıcı çıkış

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için altılı masanın göstereceği ortak adayla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Daha önce “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz” ifadeleriyle Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yeşil ışık yakan Uysal, 2023 seçimlerinde altılı masanın belirleyeceği adayla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Uysal, “Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz.” ifadelerini kullanırken bu yorum akıllara Kılıçdaroğlu’nu getirdi.

Uysal, açıklamalarında şunları söyledi:

“ADAYIN ‘ALTILI MASA’ İÇİNDEN ÇIKMASI GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ”

Sadece fikir birlikteliği yapmak yetmez, duygudaşlık da gerekir. Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz. 

Gültekin Uysal Cemal Enginyurt hakkında konuştuGültekin Uysal Cemal Enginyurt hakkında konuştu

Demokrat Parti lideri Uysal'dan Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destekDemokrat Parti lideri Uysal’dan Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA SICAK BAKARIM” DEMİŞTİ

Uysal, daha önce CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına nasıl baktığıyla ilgili bir soruya, “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz” yanıtını vermişti.

#bibülten

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL