Magazin

Doğa Rutkay’dan Naci Görür’e: Lütfen yeter!

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası oluşan yıkım, tüm Türkiye’yi hüzne boğdu. 10 ili kapsayan afet bölgesi için ünlü isimler tek yürek olarak yardımda..

Doğa Rutkay’dan Naci Görür’e: Lütfen yeter!

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası oluşan yıkım, tüm Türkiye’yi hüzne boğdu. 10 ili kapsayan afet bölgesi için ünlü isimler tek yürek olarak yardımda bulundu.

Yaşanan felaketle ilgili ilk günden beri yardım mesajları yayınlayan isimlerden biri olan Doğa Rutkay, depremin ilk günlerinde yayınladığı birlik mesajıyla adından söz ettirmişti.

Doğa Rutkay'dan Naci Görür'e: Lütfen yeter! - Resim : 1
Reuters

“SİZDEN UTANIYORUZ, RAHAT UYUMAYIN!”

Doğa Rutkay, deprem bölgesine gönderilen ikinci el kıyafetlerin arasından çıkan bazı parçalara da isyan etmişti. Instagram sayfasının hikayeler bölümünden sitem dolu bir yazı yayınlayan ünlü isim, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Topuklu ayakkabı, gece elbisesi, şıpıdık terlik, şort, atlet! Afet bölgesine bunları gönderdiniz! Sizden utanıyoruz, rahat uyumayın!”

Doğa Rutkay'dan Naci Görür'e: Lütfen yeter! - Resim : 2

NACİ GÖRÜR’ÜN AÇIKLAMARINA YANIT VERDİ

Ünlü isim, son olarak Twitter hesabından jeolog, sedimantoloji ile deniz jeolojisi uzmanı ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür’ün İstanbul depremi için yaptığı açıklamalara cevap verdi.

“Kıymetli hocamdan özür dileyerek, şöyle söylemek istiyorum: Doğrudur hocam. Ama artık yeter! İstanbul korkusundan yasımızı yaşayamadık. Korkudan uyumuyoruz. Anneyiz nefes alamıyoruz. ‘Ha geldi ha gelecek’ dediniz, duyduk! Evet ama şu sıra bu söylemler bizi parçalıyor. Lütfen yeter.”

Doğa Rutkay'dan Naci Görür'e: Lütfen yeter! - Resim : 3

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL