Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En uygun zamanda karadan teröristlerin tepelerine bineceğiz

Yayınlanma: 23.11.2022– 12:08 / Son Güncelleme: 23.11.2022 – 12:39 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor. Erdoğan’ın açıklamaları:  “HAMDOLSUN VAHİM BİR YIKIM VE KAYIPLA KARŞILAŞMADIK” Sözlerimin hemen..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En uygun zamanda karadan teröristlerin tepelerine bineceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En uygun zamanda karadan teröristlerin tepelerine bineceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamaları: 

“HAMDOLSUN VAHİM BİR YIKIM VE KAYIPLA KARŞILAŞMADIK”

Sözlerimin hemen başında bu sabah erken saatlerde yaşadığımız Düzce Gölyaka merkezli 5.9’luk depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Geniş alanda hissedilen depremde yaralananlara şifalar diliyorum. Deprem Gölyaka’da çok sayıda binada hasara yol açmakla birlikte hamdolsun vahim bir yıkım ve kayıpla karşılaşmadık. Kurumlarımız gereken tespit ve telafi çalışmalarını yürütüyor. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten, kazadan muhafaza eylesin, beterinden korusun. 

YUSUFELİ’DEKİ AÇILIŞLAR

Dün hizmete açtığımız Artvin Yusufeli Barajı ve HES’in yeni Yusufeli yerleşim bölgesinin ve yeni Yusufeli yollarının ülkemize ve milletimize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize gerçekten iftihar verici bir eser kazandırdık. 

İSTİKLAL’DEKİ TERÖR SALDIRISI

Yürüttüğümüz diplomasi trafikleriyle ilgili kapsamlı değerlendirmelerimi kabine sonrasında yapacağım açıklamaya bırakıyorum. Bugün burada sizlerle terör saldırıları hususundaki gelişmeleri ve atacağımız yeni adımları paylaşmak istiyorum. İstiklal’deki bombalı saldırı, failleri ile kısa sürede aydınlatılmıştır. Bombayı koyan terörist ile ona yardımcı olan çok sayıda kişi ülkemiz içinde ve dışında yakalanarak adalete teslim edilmiştir. En tepeden en aşağıya kadar eyleme karışan kim varsa, nerede olursa olsun bulunacak, dökülen masum kanlarının hesabı kendisinden misliyle sorulacak, cezası kesilecektir. Türkiye artık ülkemize ve milletimize yönelik saldırılara karışan teröristlerle, onlara yardım eden herkesi yakalama kabiliyetine sahiptir. İstanbul’daki eylemi timsah gözyaşı ile kınayanların gerçek yüzleri operasyonlara verdikleri tepkilerle ortaya çıkmıştır. 

“BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKMA HAKKIMIZ VAR”

Madem karşımızdakiler kendi sözlerini tutamıyor, yapılan anlaşmanın gereklerini yerine getiremiyor öyleyse bizim kendi başımızın çaresine bakma hakkımız doğmuştur. Bizim her sözümüz gibi bu beyanımızın da gerisinde çok somut gerekçeler, inkarı mümkün olmayan hakikatler vardır. Bazı gafiller Türkiye’nin harekatlarını ve terör örgütlerinin yöntemlerini kavrayamamış olsa da hamdolsun milletimiz her şeyin farkındadır. Hatırlayın, göreve geldiğimizde terör Türkiye’nin sorunlarının sıralamasında birinci sıradaydı. Peki, şimdi nerede? Şimdi artık geride. Bu bir iradenin, bu milletin iktidarına olan güvenin eseridir. Terör örgütünün eylem sayısı son yıllarda, yılda 2’ye, 3’e düşmüştür. Yerleşim yerlerinde PKK tarafından yapılan 87 ayrı terör eyleminde 153 güvenlik görevlimiz ile 173 vatandaşımız şehit olmuştur. Aynı dönemde ölü, yaralı, yakalama olarak etkisiz hale getirilen terörist sayısı da 13 bin 500’ü bulmaktadır.

“OPERASYONLAR SADECE BAŞLANGIÇ” 

Ölü, yaralı veya sağ olarak yakaladığımız teröristlerin donanımları ile eğitim gördükleri yerler, Suriye’de farklı isimlerle sahaya sürülen örgütün bizzat PKK’nın kendisi olduğunu teyit etmektedir. Artık kimsenin bu yalanla karşımıza gelmesine tahammülümüz olmadığını buradan ifade etmek isterim. Uçaklar, SİHA’lar, toplarla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır. Sınırlarımızın tamamını güvenlik şeridi ile kapatma kararlılığımız her zamankinden daha güçlüdür. Bu şeridin bir kısmını zaten oluşturduk. Kalanları da Tel Rıfat, Münbiç ve Ayn El Arab’dan başlayarak adım adım halledeceğiz. Teröristlerin içine saklanarak kendilerini güvende hissettikleri o beton tünellerin mezarları haline geleceği gün yakındır. Bizim için en uygun olan zamanda karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz. 

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL