Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir’de

Yayınlanma: 29.10.2022– 11:02 / Son Güncelleme: 29.10.2022 – 12:02 Gündem haberleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Günü dolayısıyla Anıtkabir’e ziyarette bulundu. Cumhuriyetin 99. yılı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir’de

Gündem haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Günü dolayısıyla Anıtkabir’e ziyarette bulundu.

Cumhuriyetin 99. yılı kutlamaları kapsamında, ilk tören Anıtkabir’de düzenleniyor. Tören, devlet erkanının Aslanlı Yol’da yürüyüşüyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'de - Resim : 1Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelengi bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; Bugün riyasetiniz altında yürütülen zorlu ve destansı bir mücadelenin ardından kurduğumuz Cumhuriyetimizin 99’uncu yıl dönümünü idrak ediyoruz. Zatıalinizin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu tarihi günü ülkemizin ilk yerli elektrikli otomobili olan Togg’un üretim tesisinin açılışını yaparak taçlandırmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Önümüze çıkartılan engellere aldırmadan içinde bulunduğumuz asrı Türkiye Yüzyılı yapmak ve milletimizi hayalleriyle buluşturmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Ruhun şad olsun. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL