Gündem

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

Yayınlanma: 01.11.2022– 13:42 / Son Güncelleme: 01.11.2022 – 13:47 Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle oldu: Her evin, her kentin, her köyün, her mahallenin huzura ihtiyacı var. 85 milyonun huzuru için mücadele..

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle oldu:

Her evin, her kentin, her köyün, her mahallenin huzura ihtiyacı var. 85 milyonun huzuru için mücadele ediyoruz.  Bu mücadeleyi yapmak için ‘bize katılın’ diyoruz. 

 Türkiye bir yol ayrımına geldi ve bu ayrımdan Türkiye’yi alıp çağdaş uygarlığı aşma hedefine yöneldik. Bu hedefi ne pahasına olursa olsun gerçekleştireceğiz.

Yalova Belediye Başkanımız kendisi ihbar ediyor, iddia soruşturulsun istiyor. Savcı belediye başkanımızı da soruşturuyor. Talimatın nereden geldiğini biliyorum. Dava açılıyor, açılabilir. Karar alınıyor, bilirkişiye gönderiliyor. Bilirkişi “Vefa Salman’ın suçu yok” diyor, savcı itiraz ediyor. Ankara’dan 3 emekli Sayıştay denetçisi de Vefa Salman’ın suçu olmadığı yönünde rapor veriyor. Savcı buna da itiraz ediyor. Yetmedi, bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Üçüncü bilirkişi yine geldi, yine rapor verdiler, Vefa Salman’ın suçu yoktur diye. Mahkeme Vefa Salman’ı yine göreve iade etmedi.

Arkadaşlarımız karara itiraz ediyor, “CHP mahkemeye bastı” diyorlar. Mahkemeyi basmak değil, siz mahkemeyi ele geçirmişsiniz. Boynumuzu giyotine mi uzatalım. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Vefa Salman bizim onurumuzdur, gururumuzdur.

Bir not geldi. THK kayyumlar tarafından yönetiliyor. Lalei’de güzel bir otelleri var. THK bu ülkenin havacılığa ait ilk kurumudur. Şimdi oteli ele geçirmeye çalışıyorlar. Bu oteli kim alırsa onun burnundan fitil fitil getireceğim. Tam bir yağma düzeni. Şu an yargı sistemini çürütenler talimatla karar verenlerdir.

Ayrıntılar geliyor… 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL