Yaşam

Canan Karatay bu besini öve öve bitiremedi! 7 müthiş etkisi

ANTİ-KANSER Ceviz kanser riskleriyle savaşabilir. Omega-3 yağ asitleri ve kanserle savaştığı kanıtlanmış diğer antioksidanlar açısından zengindirler. Ceviz özellikle prostat, meme ve pankreas kanseri için faydalıdır. KALP SAĞLIĞI Ceviz, alfa-linolenik asit..

Canan Karatay bu besini öve öve bitiremedi! 7 müthiş etkisi

ANTİ-KANSER

Ceviz kanser riskleriyle savaşabilir. Omega-3 yağ asitleri ve kanserle savaştığı kanıtlanmış diğer antioksidanlar açısından zengindirler. Ceviz özellikle prostat, meme ve pankreas kanseri için faydalıdır.

KALP SAĞLIĞI

Ceviz, alfa-linolenik asit ve linolenik asit gibi tekli doymamış yağ asitlerinde bol miktarda bulunur. Sağlıklı bir lipit tedarikini teşvik ederler. Kötü kolesterol azalır ve iyi kolesterol seviyesi yükselir. Yüksek tansiyonu düşürmede de faydalıdırlar.

İYİ VÜCUT KOMPOZİSYONUNU DESTEKLEYİN

Ceviz lif oranı yüksek olduğu için bir avuç tükettikten sonra kendinizi çok daha tok hissetmenizi sağlar. Protein açısından oldukça zengindirler ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olurlar.

DİYABETE İYİ GELİR

Ceviz yemek, Tip II diyabet geliştirme riskini azaltabilir. Mükemmel bir protein, sağlıklı yağ ve lif porsiyonu sağlarlar. Kilo almadıkları için şeker hastaları endişe duymadan alabilirler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL