Siyaset

Birleşmiş Milletler’den Emine Erdoğan’a çevre teşekkürü

ANKARA Milliyet – Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Devlet Konukevi’ndeki görüşmeye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bakan Yardımcısı ve İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Mehmet Emin Birpınar ile İngiltere Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Marianne..

Birleşmiş Milletler’den Emine Erdoğan’a çevre teşekkürü

ANKARA Milliyet – Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Devlet Konukevi’ndeki görüşmeye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bakan Yardımcısı ve İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Mehmet Emin Birpınar ile İngiltere Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Marianne Young da katıldı.

“Takdirle izliyoruz”

Türkiye’nin Paris Anlaşması’nı imzalamış olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Sharma, Erdoğan’ın çevreyle ilgili projelere verdiği katkıları takdirle izlediklerini ifade etti. Sharma, Türkiye’nin yenilenebilir enerji konusundaki çalışmalarını yakından takip ettiğini, bu alandaki çalışmalara tam destek verdiklerini kaydetti. COP26 bünyesinde küresel okyanus ittifakı kurulduğunu belirten Sharma, Emine Erdoğan’ı bu kapsamdaki çalışmalara destek vermeye davet etti.

Destek sözü

Çevre sorunlarının küresel olduğunu ve çözüm için küresel iş birliğine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Emine Erdoğan ise, uluslararası iş birliklerinin artırılması gerektiğini dile getirdi. Görüşmede “sıfır atık” ve “sıfır atık mavi” projeleri ile deniz temizliği, Van Gölü’nün temizlenmesi, Salda Gölü’nün korunması ve Ata Tohumu Projesi’yle ilgili de Sharma’ya bilgi veren Erdoğan, “küresel okyanus ittifakı” çalışmalarına destek vermekten mutluluk duyacağını belirtti. Sharma, ziyaret anısına Erdoğan’a, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in doğum günü için yaptırılan özel koleksiyondan bir porselen fincan hediye etti. Erdoğan da Sharma’ya Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayınları’ndan çıkan “Türk Mutfağı” kitabını takdim etti.

Bi Bülten

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL