Gündem

Bahçeli’den Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı çağrısına destek: Sonuna kadar varız

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM‘de partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı çağrısı için, “Biz Türkiye Yüzyılı’nın dünya geneline, insanlık gündemine tıpkı bir cemre gibi düşme..

Bahçeli’den Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı çağrısına destek: Sonuna kadar varız

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM‘de partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı çağrısı için, “Biz Türkiye Yüzyılı’nın dünya geneline, insanlık gündemine tıpkı bir cemre gibi düşme mücadelesinde sonuna kadar varız, buna da kararlıyız. Biz sayın Cumhurbaşkanının gelin birlikte inşa edelim, gelin Türkiye Yüzyılı’nı yeni milli mutabakat zemini haline dönüştürelim icabetine kulak veriyoruz” dedi. 

Bahçeli’nin açıklamaları:

2023 yılında başarmanın dışında bir seçenek tanımıyoruz. Hiç kimseyi öteki görmüyoruz. Ötekileştirmiyoruz. Milletimizin tüm güzelliklerini sahipleniyoruz, benimsiyoruz. Aşk nasip işidir, hesap işi değil. Köylümüzün bir bakışı candır, bir sözü lider ülke Türkiye’nin şafağıdır. Toprağın dilini bilen, köylünün hissiyatını taşıyan bir genel başkan olarak diyorum ki her sorunu sorumuzdur. Türkiye’yi doyuran vatandaşımıza ne yapsak azdır. 

Varoluşumuzun bedelini çok ağır şekilde ödedik. Türk Milleti bağımsızlık onuruna düşkün bir millettir. Esaret Türk Milleti’nin asla kabul etmeyeceği bir ilkelliktir. 20. yüzyıl ilk çeyreğinde bir imparatorluk kaybettik ama yeni bir Türk Milleti’ni de hayata geçirdik. Osmanlı’nın küllerinden tıpkı bir anka kuşu gibi Türkiye Cumhuriyeti doğdu. Bu yeni devlet mimarisi mazinin olmayıp şartların zorluğundan ve bizatihi Türk Milleti’nin kutlu iradesinden tecelli etmiştir. Selçuklu Devleti Türk’tür, Osmanlı Türk’tür, Türkiye Cumhuriyeti de Türlüğün muzafferlik beratıdır. Cumhuriyet, cumhurun kararıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar gökten zembille inmemiştir. Hepsi Osmanlı’da hayata gözlerini açmışlar, Osmanlı’ya hizmet etmişler, alternatif kalmadığından Türkiye Cumhuriyeti’nin doğumunu sağlamışlardır. 20. yüzyıl Türk Milleti’nin beka, Türkiye’nin de derlenme toparlanma yüzyıldır. Cumhuriyet’in ilk evresi fazlasıyla eksiğiyle, 1923-1946’da vücut bulan tek parti dönemidir. 1946-2017 yılları arasında 71 yıllık parlamenter sistem hayatı Cumhuriyet’in ikinci evresidir. 2017’den geleceğe açılan 3. evre ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile anılacaktır.

BAHÇELİ’DEN ERDOĞAN’IN TÜRKİYE YÜZYILI ÇAĞRISINA DESTEK

Cumhuriyet’in 3. evresini, ikinci yüzyılının ruh kökü ile felsefi muhtevası Türkiye Yüzyılı ile ortaya konulmuştur. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklana Türkiye Yüzyılı çağrısı yeniden Kızıl Elma seferberliğinin tedarik sahasına geçiştir. 3 Kasım 2000 yılında gerçekleştirdiğimiz olağan büyük kurultayda 100 yılla sözleşme hedefimizi açıklamıştım. O günkü beyanımızla bugünkü Türkiye Yüzyılı kararlılığı üst üste çakışmış, birbirini tamamlamış, Türkiye ve Türk Milleti muazzam bir uyanışa geçmiştir. Biz Türkiye Yüzyılı’nın dünya geneline, insanlık gündemine tıpkı bir cemre gibi düşme mücadelesinde sonuna kadar varız, buna da kararlıyız. Biz sayın Cumhurbaşkanının gelin birlikte inşa edelim, gelin Türkiye Yüzyılı’nı yeni milli mutabakat zemini haline dönüştürelim icabetine kulak veriyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonunun ruhunu ifade eden 17 başlığın hepsini yerinde buluyor, destekliyoruz. 

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında kaçırdığımız treni bu kez biz yapacağız. Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayını arayışla uğraşırken Cumhur İttifakı eserleriyle hizmetleriyle konuşmakta ve göz doldurmaktadır. Leyleğin ömrü nasıl laklakla geçiyorsa bunlarınki de dedikodu ile heba olmaktadır. Bunlarda ufuk, umut, huzur yoktur. Zillet, millete galip gelemeyecektir. Zillet, Türkiye’nin önünü kesemeyecektir.

TOGG’UN SERİ ÜRETİMİ

Dev artık uyanmakla kalmamış, muhteşem bir teknolojik atılımla ayağa kalkmıştır. Türkiye artık kendisine has birikim, imkan ve kabiliyeti ile otomobilini yapacak aşamaya gelmiştir. Bundan sadece Türkiye alerjisi olan odaklar rahatsız olur. Sayın Kılıçdaroğlu sana bir kötü haber vereyim, Togg’un seri üretimi 2023’te başlıyor. Siparişini vermek için haydi şimdiden kuyruğa gir. Togg’un törenine katılarak ortak sevinci başlattık. Kılıçdaroğlu’na diyorum ki zaman bulursan, yolunu öğrenirsen Gemlik’e gitmeni tavsiye ediyorum. Akaryakıt koyulmadığından dolayı 100 metre sonra duran Devrim otomobilinden 61 yıl sonra Türkiye’de bir çığır açılmış, müstesna bir adım atılmıştır. Yapamazsınız diyenle ters köşededir. Üretemezsiniz diyenler uçurumun dibindedir. Satamazsınız diyenler de yakında tel tel dağılacaktır. “Yerli otomobil intihardır” diyenler ise mandacılardır, hepsi yabancı beslemeleridir. Cumhurbaşkanımıza, ilgili bakanlarımıza, mühendislerimiz, iş adamlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Togg’un hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hamdolsun aşı tutmuştur. 

MERSİN BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

Sayın Belediye Başkanı hasbelkader seçildin ama hasbelkader Akdeniz’e dökülmeyeceksin. Biz kahramanlık türküleri söyleyeceğiz. Tankımızdan, İHA’mızdan, SİHA’mızdan rahatsız olanlara rahat yoktur, merhamet yoktur. 

“KILIÇDAROĞLU, ÖNCE ADAY OL SONRA KONUŞ”

Kılıçdaroğlu, ‘Erdoğan benim aday olmamdan korkuyor’ demiş. Korkaklar terör örgütlerinin arkasına saklananlardır. Sayın Kılıçdaroğlu, davul sende tokmak başkasında. Önce aday ol sonra konuş. Ardından da siyasetinde milli ve ahlaklı olmaya çalış. 

“BURAK HAKTANIR’A ‘HELAL OLSUN’ DEMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

(Boğaziçi Film Festivali töreninde yönetmen Özcan Alper’in ödülü TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya ithaf edilmesi ve oyuncu Burak Haktanır’ın buna tepkisi) Burak Haktanır’ın cesareti ve dik duruşu da alkışlanacak düzeydedir. Kendisini tebrik etmek, helal olsun demek boynumuzun borcudur. 

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL