Foto Galeri

Bağcılar’da maymun şaşkınlığı

Bağcılar’da nereden geldiği bilinmeyen bir maymunun ağaçlarda gezdiğini görenler, durumu ekiplere bildirdi. Mahalle sakinlerinin “Gel kızım gel” diyerek maymuna muz uzattıkları ve ekibe yardım ettikleri anlar ise dikkat çekti. İstanbul..

Bağcılar’da maymun şaşkınlığı

Bağcılar'da maymun şaşkınlığı

Bağcılar’da nereden geldiği bilinmeyen bir maymunun ağaçlarda gezdiğini görenler, durumu ekiplere bildirdi. Mahalle sakinlerinin “Gel kızım gel” diyerek maymuna muz uzattıkları ve ekibe yardım ettikleri anlar ise dikkat çekti.

İstanbul Bağcılar’da ağaçlarda gezen maymun mahalle halkını şaşırttı.
Olay, dün saat 17.00 sıralarında Yavuz Selim Mahallesi’nde meydana geldi.
Mahalle sakinleri ağaçlarda gezen maymunu görünce durumu hemen Bağcılar Belediyesi ekiplerine bildirdi.
Olay yerine gelen ekipler maymunu indirebilmek için uzun uğraşlar verdi.
Mahalle sakinlerinin ise “Gel kızım gel” diyerek muz uzatması dikkat çekti.
Ekipler, yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda maymunu uyuşturucu iğne ile bayılttı.
Ağaçta bayılmış vaziyette duran maymun yere düşmesin diye mahalle sakinleri branda gerdi. Baygın halde olan maymun, gerilen brandanın üzerine indirildi. Hareketsiz duran maymun mahallelinin ilgi odağı oldu. Maymun, Bağcılar Belediyesi ekipleri tarafından barınağa götürdü. Maymunun nereden geldiği bilinmiyor.
Mahalle sakini Kibriye Özer, “Dışardan bir maymun geldi. Direkt ağaca çıktı. Ağaçtan indirmeyince belediyeyi aradık. Çok duygulandım. Bayıldığı için üzüldüm ama en azından indirdik. Sevimli bir hayvandı” dedi.
Maymunun çok sevimli olduğunu söyleyen Emine Sarıgül, “Biz evden çıkar çıkmaz maymun gördük. Eşim peşinden koştu. İlerledik sonra maymun ağaca tırmandı. Daha sonra belediye ekiplerini aradık. Bayağı uzun süren uğraşlar sonunda düşürdüler. Biz de fotoğraf çekindik. Çok sevimliydi. Daha sonra alıp götürdüler” diye konuştu..

Bi Bülten

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL