Gündem

Antalya’daki geleneksel deve güreşinde deve sahipleri birbirine girdi, polis müdahale etti

Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından Karatepe Stadı’nda gerçekleştirilen etkinlikte güreştirilmek üzere 120 deve getirildi. Görevliler, kıran kırana mücadeleye sahne olan güreşler sırasında zaman zaman develeri ayırmakta zorlandı. Bazı..

Antalya’daki geleneksel deve güreşinde deve sahipleri birbirine girdi, polis müdahale etti

Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından Karatepe Stadı’nda gerçekleştirilen etkinlikte güreştirilmek üzere 120 deve getirildi.

Görevliler, kıran kırana mücadeleye sahne olan güreşler sırasında zaman zaman develeri ayırmakta zorlandı.

Bazı belediyeler adına yapılan kupa maçlarında develer birbirlerine üstünlük sağlayamayınca, tüm deve sahiplerine kupa ve halı hediye edildi. Güreşler devam ederken, deve sahipleri arasında kavga çıktı.

Deve ayırıcılarının müdahalesine rağmen kavga büyüyünce, sahaya polis ekipleri girdi. Kavganın ardından bazı deve sahipleri, develerini güreştirmeden sahadan çıkarttı.

Güreşleri AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda güreşsever izledi.

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL