Gündem

Aile Bakanlığından ‘Sevgi evinde kalan çocuğun yüzünde sigara söndürüldü’ haberlerine ilişkin açıklama

Söz konusu haberde adı geçen anne G.K., 18 Aralık’ta Bakanlığa bağlı kuruluşta kalan kızı B.N.S’yi ziyareti esnasında yüzünde görülen izlerin sigara yanığı izi olduğunu iddia etmişti. B.N.S ve kuruluştaki nöbetçi..

Aile Bakanlığından ‘Sevgi evinde kalan çocuğun yüzünde sigara söndürüldü’ haberlerine ilişkin açıklama

Söz konusu haberde adı geçen anne G.K., 18 Aralık’ta Bakanlığa bağlı kuruluşta kalan kızı B.N.S’yi ziyareti esnasında yüzünde görülen izlerin sigara yanığı izi olduğunu iddia etmişti. B.N.S ve kuruluştaki nöbetçi personel tarafından anneye “izlerin sigara izi olmadığı, çocuğun aile hekimi tarafından muayene edildiği ve cilt problemi gerekçesiyle polikliniğe yönlendirildiği” bilgisi verilmişti.

Anne, çocuğun beyanına rağmen yüzünün fotoğraflarını çekerek farklı kişilerle paylaştı
Anne G.K’nin çocuğunu hastaneye muayene amacıyla götürme talebi üzerine B.N.S. bir devlet hastanesine yönlendirilmiş ve izlerin alerjik reaksiyona bağlı olduğu, çocuğun yüzünde, vücudunda herhangi bir istismara veya şiddete bağlı ize rastlanmadığına ilişkin rapor almıştı.
Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, İstanbul İl Müdürlüğü’nün, Bakanlığa ait kuruluşa yönelik olarak asılsız beyanlarda bulunan G.K. adlı şahıs ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunulacağı, teyide muhtaç iddiaları haberleştiren internet sitesinin tekzip yayınlaması için de yasal haklarını kullanılacağı belirtildi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL