Magazin

Adriana Lima’nın ‘FIFA Küresel Taraftar Elçisi’ seçilmesine tepki yağdı

Yayınlanma: 04.03.2023– 14:46 / Son Güncelleme: 04.03.2023 – 14:46 Magazin Haberleri Ünlü Victoria’s Secret modeli Adriana Lima, FIFA tarafından “FIFA Küresel Taraftar Elçisi” ilan edildi. Brezilyalı modelin her ne kadar..

Adriana Lima’nın ‘FIFA Küresel Taraftar Elçisi’ seçilmesine tepki yağdı

Magazin Haberleri

Adriana Lima'nın 'FIFA Küresel Taraftar Elçisi' seçilmesine tepki yağdı

Ünlü Victoria’s Secret modeli Adriana Lima, FIFA tarafından “FIFA Küresel Taraftar Elçisi” ilan edildi. Brezilyalı modelin her ne kadar futbol tutkusu olduğu bilinse de sporla bir ilişkisinin olmaması tepki çekti.

Organizasyonun ilk FIFA Küresel Taraftar Elçisi olan 41 yaşındaki model, geçtiğimiz hafta Paris’te düzenlenen FIFA The Best ödüllerinde yer almış ve büyük bir futbol hayranı olduğunu dile getirmişti.

Adriana Lima'nın 'FIFA Küresel Taraftar Elçisi' seçilmesine tepki yağdı - Resim : 1

FIFA’YA ‘SAĞIR’ YAKIŞTIRMASI

Ancak Avustralya kadın takımının eski kaptanı Moya Dodd, FIFA’nın bu kararına sessiz kalmadı. Dodd, Lima’nın defilelerden önce  kendini aç bıraktığını ve daha önce verdiği bir röportajda kürtajı ‘suç’ olarak nitelendirdiğini hatırlattı. Dodd FIFA’yı ‘sağır’ olarak nitelendirdi.

Adriana Lima'nın 'FIFA Küresel Taraftar Elçisi' seçilmesine tepki yağdı - Resim : 2

Avustralya Kadın Sporları Başkanı Gen Dohrmann ise Dodd’un ifadelerine katıldığını söylerken başka efsanelerin neden göz ardı edildiğini sorguladı.

Adriana Lima'nın 'FIFA Küresel Taraftar Elçisi' seçilmesine tepki yağdı - Resim : 3

Öte yandan, diğer kesimler Lima’nın kadın futbolcuları nasıl temsil edebileceğine dair soru işaretleri olduğunu dile getirdi. Yer alan ifadeler arasında Lima için “Gerçekten teşvik ettiğimiz sporda uluslararası ödüllere sahip biri mi? Bu rol model türü, kampanyanın önünde olması gereken bir tür değildir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL