Dünya

ABD’de silahlı saldırı: 10 kişi hayatını kaybetti, şüpheli intihar etti

72 yaşındaki şüpheli Huu Can Tran, Monterey Park’tan yaklaşık 50 kilometre uzaktaki Torrance kentinde beyaz bir minibüste ölü bulundu. Polis, Huu Can Tran’ın, güvenlik güçlerinin önce kuşatıp sonra girdiği minibüste..

ABD’de silahlı saldırı: 10 kişi hayatını kaybetti, şüpheli intihar etti

72 yaşındaki şüpheli Huu Can Tran, Monterey Park’tan yaklaşık 50 kilometre uzaktaki Torrance kentinde beyaz bir minibüste ölü bulundu. Polis, Huu Can Tran’ın, güvenlik güçlerinin önce kuşatıp sonra girdiği minibüste kendisini yarı otomatik bir tabancayla vurduğunu açıkladı. Monterey Park’taki saldırının nedeni henüz bilinmiyor. Polis, Huu Can Tran’ın, saldırı sonrası kaçtıktan sonra Alhambra kentinde bir başka dans kulübünü de hedef almaya çalıştığını açıkladı.

Alhambra’da kalabalığın Huu Can Tran’ın elindeki silahı aldığı ancak Huu’nun kaçtığı ortaya çıktı.

Monterey Park’ta Cumartesi günü yerel saatle 22.20’de düzenlenen saldırı öncesi binlerce kişi Çin takvimine göre yeni yılı kutlamak için kentte düzenlenen festivale katılmıştı. Los Angeles’ın 11 kilometre doğusundaki Monterey Park’ın nüfusu yaklaşık 60 bin.

Monterey Park, ABD’de Asya kökenli Amerikalıların en yoğun olduğu kentlerden biri. Saldırı, California’nın modern tarihindeki en kanlı saldırılardan biri olarak kayıtlara geçti.

Eyalette daha önce 1984 yılında San Diego yakınlarındaki San Ysidro’da bulunan bir McDonald’s restoranında düzenlenen saldırıda 21 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Haber Global

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL