Gündem

ABB’den Ankara’da su tarifelerinde indirim kararının iptali için mahkemeye başvuru

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Belediye Meclisinin su bedeline yüzde 50 indirim kararının iptali için mahkemeye başvurdu. ABB’den yapılan açıklamada, Belediye Meclisinde AK Parti Grubu’nun, “zaten maliyetinin yarısına ücretlendirilen su tarifelerine..

ABB’den Ankara’da su tarifelerinde indirim kararının iptali için mahkemeye başvuru

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Belediye Meclisinin su bedeline yüzde 50 indirim kararının iptali için mahkemeye başvurdu.

ABB’den yapılan açıklamada, Belediye Meclisinde AK Parti Grubu’nun, “zaten maliyetinin yarısına ücretlendirilen su tarifelerine yasa dışı olduğunu bile bile yüzde 50 indirim önergesi” verdiği belirtildi.

“Çoğunluğun tahakkümüyle” bu teklifin kabul edildiği ifade edilen açıklamada, ABB’nin, kararın yürütmesinin durdurulması ve iptali için dün detaylı bilgilendirme yaparak mahkemeye başvurduğu bildirildi.

Başvuru dilekçesinde, kararın uygulanması halinde telafisi güç ve imkansız zararlar doğacağı belirtilerek, esas hakkında karar verilinceye kadar savunma alınmaksızın kararın yürütmesinin durdurulmasının talep edildiği aktarıldı.

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL