Siyaset

‘1200 mahalle yabancı ikametine kapatılacak’

Toplantıda konuşan Soylu, sınırlarda 2.6 milyon, yurt içinde ise 1.2 milyon göçmeni yakaladıklarını belirterek yakalananların 334 bin 696’sını geri gönderdiklerini, Geri Gönderme Merkezleri’nde toplam 25 bin geri gönderilecek insan bulunduğunu..

‘1200 mahalle yabancı ikametine kapatılacak’

Toplantıda konuşan Soylu, sınırlarda 2.6 milyon, yurt içinde ise 1.2 milyon göçmeni yakaladıklarını belirterek yakalananların 334 bin 696’sını geri gönderdiklerini, Geri Gönderme Merkezleri’nde toplam 25 bin geri gönderilecek insan bulunduğunu söyledi.

Yeniden kamp sistemi

Yeni gelen göçmenlerin tespiti için yeniden kamp sisteminin devreye sokulacağını aktaran Bakan Soylu, Türkiye’de 3 milyon 674 kayıtlı Suriyeli’nin olduğunu, belirterek, “Son zamanlarda Şam’dan çok Suriyeli geliyor. Gelenleri Hatay’daki kamplarımızdan birine alacağız. Nereden geldiğini tespit ettikten sonra geri göndermiş olacağız” diye konuştu. Yabancı nüfusunun belirli bölgelerde yoğunlaşmasını önlemek için alınan tedbire ilişkin de Soylu, “Yabancı sayısının yüzde 25’i geçtiği 781 mahalle ikamete kapatıldı. 1 Temmuz’dan itibaren oranın yüzde 20 olarak uygulanması sağlanacak. Böylelikle 1200 mahalle tüm yabancılar için ikamete kapatılacak” dedi. Soylu ayrıca, Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da Suriyeliler için bayram izni uygulaması olmayacağını bildirdi.

Bi Bülten

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL